Підприємницька діяльність в Польщі

Опубліковано: 17.09.2020

Підприємницька діяльність в Польщі

В статті ми розповідаємо про універсальний спосіб відкриття власної справи в Польщі.

Ведення українськими громадянами підприємницької діяльності в Польщі, щорічно збільшує оберти. Українці обирають Польщу тому, що є сприятливий бізнес клімат, чітке та прозоре законодавство, територіальна близькість, невеликий мовний бар’єр та схожість культур. BMP courses один із чудових прикладів для бізнесу.

Найпопулярнішою формою власності є ТОВ (Sp. z o.o.). Товариство може створити одна або декілька осіб. Рекомендуємо реєструвати товариство з двома і більше особами, оскільки це допоможе оптимізувати податки, а саме уникнути щомісячних соціальних виплат на суму близько 250 євро.

Визначитись з переліком співвласників та членів правління ТОВ варто заздалегідь. Це заощадить  вам чимало сил і грошей, адже кожна зміна – це новий нотаріальний акт, а також нова реєстрація в судовому реєстрі.
Відкриття ТОВ в Польщі, не вимагає, щоб один з співвласників мав польське громадянство. Ви, як іноземець, маєте повне право на володіння і самостійне управління компанією.

Заздалегідь Ви повинні визначитися з назвою товариства, назва не може бути ідентичною до назви компанії, що вже існує в тій сфері, в якій ви плануєте функціонувати, а також  зареєстрована в одному місті реєстрації вашої діяльності.
Реєстрації бізнесу в Польщі вимагає заздалегідь визначити  один основний вид економічної діяльності (КВЕД —  PKD) та до дев’яти додаткових.

Капітал для відкриття ТОВ в Польщі

Для відкриття бізнесу в Польщі обов’язковим є покриття мінімального статутного капіталу. Мінімальний статутний капітал ТОВ 5 тисяч злотих (близько 1150 євро). Немає жодних обмежень щодо його максимального розміру, але варто врахувати, що обсяг статутного капіталу впливає на вартість оформлення ТОВ, якщо реєстрація ТОВ відбувається традиційним шляхом, а саме створенням акту реєстрації нотаріусом. Мінімальна доля кожного співвласника — 50 злотих. Співвласники товариства мають пропорційну до розміру їхньої долі кількість голосів. 

Перевагою ТОВ як форми власності є те, що за зобов’язання фірми співвласники відповідають не своїм майном, а власністю компанії. Кожен співвласник ТОВ в Польщі має право контролювати діяльність товариства, перевіряючи документацію та бухгалтерію. Окрім цього, співвласники можуть залучати спеціальні польські органи контролю, які називають Наглядовою Радою (Rada Nadzorcza) та Ревізійною Комісією (Komisja Rewizyjna).

Заборонені види діяльності
для власників ТОВ в Польщі

Будучи власником ТОВ в Польщі вам заборонено відкривати діяльність у таких сферах:

— центральна банківська система;
— страхування життя;
— інше приватне страхування і страхування майна;
— перестрахування;
— пенсійні фонди;
— управлінням фінансовими ринками.

Реєстрація ТОВ в Державному Судовому Реєстрі (KRS)

Щоб товариство розпочало офіційно існувати в Польщі, його потрібно зареєструвати в Державному Судовому Реєстрі (Krajowy Rejestr Sądowy, скорочено KRS). Від моменту реєстрації товариство стає суб’єктом права, юридичною особою. Перед реєстрацією в системі KRS фірма вже повинна мати статутний капітал (мінімум 5 тисяч злотих) та акт утворення фірми завірений нотаріусом. Також власники фірми повинні заповнити низку формулярів, що вимагаються законодавством.

 

Вартість реєстрація власної фірми в Польщі

Відкриття ТОВ в Польщі передбачає обов’язкову реєстрацію в Державному Судовому Реєстрі  (KRS). Реєстрація є платною і коштує 500 злотих. Додатково потрібно оплатити 100 злотих за розміщення оголошення в урядовому віснику (Monitor Sądowy i Gospodarczy). Після оплати ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію, а також податковий номер (NIP) і статистичний номер (Regon). Суд самостійно відправляє реєстраційні заяви в інші фонди разом з даними про реєстрацію в KRS.

Окрім цього, новоспечений підприємець повинен подбати про виготовлення печатки, що в середньому коштує 50 злотих, і відкриття банківського рахунку, ціна якого залежить від банку. Відкриття рахунку в банку та виготовлення печатки не є обов’язковими умовами ведення бізнесу, але в сучасному світі без відкритого рахунку в банку або без виготовленої печатки ваша діяльність втрачає мобільність та індивідуальну формальність. 

Очевидно, що всі витрати, пов’язані з відкриттям власного бізнесу в Польщі, є індивідуальними. Ймовірні фінансові витрати залежать не лише від обов’язкових юридичних формальностей, слід врахувати й такі потреби, як оренда офісного приміщення або віртуального офісу (рекомендуємо відкривати віртуальний офіс), послуг бухгалтера, купівля ліцензій, якщо вимагається законодавством для окремих видів діяльності тощо.

Податки і звітність в Польщі

Основними видами податків для ТОВ в Польщі є :
— Податок на прибуток : становить 9%, при умові фінансового обороту до 1 200 000 .            
— Податок на додану вартість (ПДВ) становить 23%.
— Податок на виведення дивідендів становить 19 %.
— Соціальний податок 

Бухгалтерську та податкову звітність щодо діяльності вашої фірми в Польщі необхідно подавати щомісяця (виконує бухгалтер). До основних звітів належить звіт з податку на прибуток, декларація з ПДВ і звіт про соціальні виплати.

Інші новини

Громадянство Польщі

Детальніше

Підприємницька діяльність в Польщі

Детальніше

Подвійний диплом

Детальніше

Найпопулярніші види транспорту

Детальніше

Високооплачувані галузі ринку праці Польщі

Детальніше