Проживання в Польщі

Отримати консультацію

ГУРТОЖИТКИ І КВАРТИРИ

Варшава
Варшава
Вроцлав
Краків
Люблін
Залишити заявку

ХАРЧУВАННЯ

Приготування їжі вдома - є найпоширенішим і найдешевшим різновидом харчування. Самостійне приготування переважає насамперед завдяки великій кількості магазинів, серед яких найбільшою популярністю користуються мережі магазинів: Auchan, Biedronka, Lidl, Carrefour, Żabka і інші. Починаючи з 2020 року в Польщі існує заборона торгівлі в неділю. Мається на увазі – закриті торгівельні центри і більшість магазинів з одягом та продуктами. Натомість міні-маркети Żabka, Carrefour Express і деякі супермаркети Biedronka – працюють у неділі за скороченим графіком. Ціни на продукти харчування майже не відрізняються від цін в Україні, доволі часто продукти в Польщі коштують дешевше. Витрати на харчування для студента на місяць, при умові самостійного приготування їжі становлять 100 – 150 €.

Серед студентів високою популярністю користується їжа швидкого приготування. В Польщі є відомі мережі: McDonald`s, Burger King, Subway, North Fish, Pizza Hut та інші. Також присутня звична для українців кухня: грузинські хінкальні, російські пельменні і українська домашня кухня з варениками. Студенти полюбляють ходити до "Mleczarni" - це дешеві їдальні з домашньою кухнею. Якщо Ви полюбляєте свіжу (не розморожену) їжу - в деяких ресторанах та кафе бувають знижки, котрі часто залежать від днів тижня, наприклад: Aioli, Sphinx, U Szwejka та інші. Заклади пропонують багато знижок для студентів, навіть до 50%. Майже кожна мережа fast food має власний мобільний додаток з акціями та знижками. Поїсти в таких закладах в середньому коштує - 10 €.

Переважно у кожному університеті є власна їдальня для студентів та викладачів, де обід коштує в середньому - 5 - 10 €. Також, якщо Вам не відповідає їжа або ціна на неї в навчальному закладі, Ви можете взяти до їдальні власну страву.

Актуальні запитання

Скільки коштує проживання в гуртожитку?

Від 250 € на місяць.

Чи можна працювати у вільний від навчання час?

Так. Студентська віза надає право на офіційне працевлаштування. Студент може покривати значну частину, або навіть усі свої витрати завдяки підробітку. Головне, щоб це не заважало навчанню.

Чи мають приватні університети власні гуртожитки?

Приватні університети Польщі не мають власних гуртожитків, окрім університету SAN та WSEI. Ми надаємо до вибору гуртожитки стандарт та преміум сегменту, які не пов’язані з конкретним ВНЗ, але призначені до заселення студентами.

Скільки коштів необхідно студенту на проживання в Польщі щомісячно?

Це залежить від міста, але в середньому 450 €.

Чи роботодавці надають перевагу випускникам державних ВНЗ більше ніж приватних?

Абсолютно ні. Найважливішим є знання, вміння та навички студента.

Чи існує можливість залишитися на постійне проживання в Польщі або країнах ЄС після закінчення навчання?

Так, це передбачено законодавством. Однією з можливостей є "Karta absolwenta", яка видається на 9 місяців на пошук праці.

Заповніть форму

Ми дамо відповіді на всі Ваші запитання.
Консультація є безкоштовною.

Надіслати

Дякуємо!

Вашу заявку отримано

Ми зконтактуємось з Вами найближчим часом

Закрити

Хочете дізнатися, які факультети є найпопулярніші серед абітурієнтів з України?

Вкажіть свій e-mail та отримайте
корисний інформаційний матеріал
з описами факультетів та формулою вибору професії.

Надіслати