Фахівці ІТ

Освіта в Польщі
Отримати консультацію
НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС
Навчання відбувається на стаціонарній та заочній формах. Протягом тижня студенти мають вільний від занять день, призначений для самоосвіти: відвідування бібліотек, читальних залів, роботи в інтернеті. Навчальний рік складається з двох семестрів. Зимовий семестр розпочинається 1 жовтня та триває до 31 січня. Екзаменаційна сесія розпочинається 31 січня та триває до 11 лютого. Літній семестр триває від 1 березня до 30 травня. Екзаменаційна сесія триває від 1 червня до 20 червня.
- Бакалаврат - 3 роки (6 семестрів)
- Інженер - 3,5 - 4 роки (7-8 семестрів)
- Неподільна Магістратура - 5 років (10 семестрів)
- Магістр на базі бакалавра- 2 роки (4 семестри)
Разом з 29 іншими країнами Європи Польща підписала Болонську декларацію, метою якої є створення європейського простору вищої освіти. Вищі навчальні заклади Польщі використовують ECTS (Європейську кредитно-модульну систему). Ця система впроваджена з метою полегшення процедури порівняння рівня освіти студентів відповідно до навчальних напрямків. Польські вищі навчальні заклади беруть участь в програмі міжнародного обміну студентами Erasmus+. Дипломи польських навчальних закладів визнаються у всіх країнах Європи і в більшості країн світу, тобто не потрібне додаткове їх підтвердження.

ПРОГРАМА ОБМІНУ
ERASMUS+
За програмою Erasmus+ студенти мають можливість навчатися та стажуватися у ВНЗ Європи й таким чином отримати дипломи двох Європейських ВНЗ, що є неймовірно цінною перевагою в майбутньому.
Університет оплачує перебування студента в іноземному ВНЗ, студент отримує навчальну стипендію від університету. Під час навчання студент має право на вільне пересування по Євросоюзі з правом на офіційну роботу в будь-якій країні.
Для того щоб прийняти участь в данній програмі, потрібно:
— бути студентом одного з Європейських ВНЗ;
— володіти англійською мовою на високому рівні;
— пройти співбесіду або написати мотиваційний лист.
Про програму Erasmus+ можна дізнатися більше в вашому майбутньому університеті в відділі International office.

КАРТА ПОЛЯКА
Про “Карту Поляка”
Це документ, який підтверджує приналежність іноземця до польського народу. Надає іноземному студенту рівні права з польськими студентами, тобто, можливість безкоштовної вищої освіти в Польщі та отримання щомісячної стипендії. Польські ВНЗ надають стипендії різного типу – соціального, за спортивні успіхи, за високі результати і досягнення у навчанні, натомість Карта поляка не надає права тимчасового чи постійного перебування в Польщі, чи права перетину кордонів Польщі без візи.
Переваги:
1. Безкоштовне навчання в державних університетах на польській мові
2. Безкоштовне оформлення національної візи тип D, терміном на 1 рік (365 днів)
3. Оформлення Карти сталого побиту на підставі Карти поляка
4. Безкоштовне медичне обслуговування
5. Можливість відкриття власної справи (приватний підприємець)
Безкоштовне навчання
Існують «легенди» про гарантоване безкоштовне навчання за наявності Карти поляка, але це не зовсім так. Абітурієнт, маючи карту отримує можливість на безкоштовне навчання тільки в державних ВНЗ, тобто, майбутні студенти приймаються на конкурсних основах на рівних правах з громадянами Польщі. В приватних ВНЗ навчання з картою поляка є платним, але студент має можливість отримувати стипендію від ВНЗ.
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Диплом європейська зразка
З диплом європейського зразка Ви можете знайти роботу в країнах ЄС, в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії та в інших країнах західного світу без додаткового підтвердження диплому. Натомість випускникам українських ВНЗ, щоб працевлаштуватися в країнах ЄС та західного світу, потрібно підтвердити диплом.

«Центр праці та кар’єри»
Активну участь в пошуку роботи для випускників приймає університет, а саме «Центр праці та кар’єри», що займається налагодженням зв’язків з працедавцями, пропонує вакансії студентам, готує до співбесіди, допомагає в написанні резюме, надає консультації щодо вибору вакансії.

СВІТОВІ КОРПОРАЦІЇ
Європейська освіта відрізняється від освіти в Україні тісними стосунками з великими корпораціями, прямими працедавцями майбутніх випускників, чого бракує в нашій країні.
ЗАРОБІТНЯ ПЛАТА ВИПУСКНИКІВ


Технічні професії
4 800 zł

Управління
4 200 zł

Фінанси та облік
4 200 zł

Економісти
3 600 zł

Гуманітарії
3 300 zł
АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
Заплатити за навчання можна на території України за допомогою SWIFT-переказу, в Польщі у польському банку або особисто в університеті.
Можна, однак, заняття на заочній формі відбуваються у суботу та неділю (може бути ще у п’ятницю, в залежності від ВНЗ), двічі на місяць. Крім того, студентам-іноземцям, які навчаються на заочній формі складніше відкрити студентську візу.
Так, але умови переведення залежать від університету та напрямку навчання.
Залежить від університету та обраного напрямку навчання.
Більшість ВНЗ приймає студентів з середнім балом – не нижче 8, але є такі, що приймають абітурієнтів з нижчим балом.
Коли абітурієнт вступає на перший курс – він вступає на загальний напрямок навчання. Далі, на старших курсах, він може обрати одну зі спеціальностей, які пропонуються за цим напрямком.
Вартість навчання розпочинається від 750 євро на рік. Середня вартість навчання становить 1000-1500 євро на рік.
Так, оплату можна здійснювати посеместрово. В деяких університетах навіть помісячно. Залежить від університету та року навчання студента.
Ні, не потрібно. За деякими виключеннями.
Закінчивши будь-який польський ВНЗ Ви отримаєте європейський диплом, котрий надає можливість працювати практично в усіх країнах світу. При тому варто розуміти різницю між цим поняттям та «дипломом європейського зразку».
Навчання розпочинається 1 жовтня.
Навчання триває: бакалаврат - 3 роки, 3,5 роки у випадку інженерних напрямків, та 2 роки і 1,5 відносно. На деяких напрямках не має поділу на бакалаврат і магістратуру - неподільна магістратура.
Так це можливо, але процедура переведення не буде простою, потрібно порівняти програми навчання та знати іноземну мову на визначеному університетом рівні. З деталями переведення Ви можете ознайомитися в деканаті.
Це залежить від університету: в одних – це окремі навчальні програми, але в більшості – одна і та сама програма, що викладається різними мовами. Також англомовне навчання коштує дорожче.
Щороку польські приватні університети надають безкоштовні місця навчання. Критерієм для отримання безкоштовного місця - є черговість подання документів до університету. Власники Карти Поляка мають можливість на безкоштовне навчання в державному ВНЗ на конкурсній основі.
Навчальний рік складається з двох семестрів. Зимовий семестр розпочинається 1 жовтня та триває до 31 січня. Екзаменаційна сесія розпочинається 31 січня та триває до 11 лютого. Літній семестр триває від 1 березня до 30 травня. Екзаменаційна сесія триває від 1 червня до 20 червня.
Так. Все залежить від університету та мотивованої причини студента.
У більшості випадків – іспити не потрібні. Але існують деякі виключення, наприклад, творчі та медичні напрямки - де іспити необхідні.
Заповніть анкету на нашому сайті і після цього Ви отримаєте від нас детальну консультацію та подальшу інструкцію.
Так, але не у всіх університетах.
Так. Усі студенти, які відповідають критеріям польських ВНЗ, можуть скористатися програмою ERASMUS та поїхати за обміном в ті університети, з якими співпрацює ваш університет.
Хочете дізнатись про можливість безкоштовного навчання?
У нас є подарунок для вас.
Залиште свій e-mail, та отримайте унікальний подарунок від нас, який стане в нагоді під час вступної кампанії.
